Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Grossbol-Skived AIF 86 Pojkar 10
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Grossbol-Skived AIF 86 Pojkar 10.
Pojkar 10
Följ oss för uppdateringar
Vi kommer dela ut träningskit (för er 17 som har beställt) nu på fredag och lördag i samband med träningarna.
Från ordförande idag:
Nya restriktioner + träningskit
Hej på er
Denna vecka börjar vi dela ut tr-kiten det är t-shirt o byxor som ingår. Vi kommer finnas på kansliet på onsdag 12 jan från 16.30-17.30 för utlämning de som inte kan då får höra av sig till Jonas Sandström så får vi göra upp hur ni får era tr-kit.
bifogar info från kommunen
För att minska belastningen på hälso- och sjukvården införs fler tillfälliga åtgärder bland annat för allmänna sammankomster och offentliga tillställningar från och med imorgon, onsdag 12 januari. Bland annat tillkom följande punkter:
Allmänt råd införs om att vuxna ska begränsa nära kontakter inomhus.
Allmänna sammankomster och offentliga tillställningar med fler än 20 deltagare tillåts enbart sittande deltagare och deltagarna ska delas upp i sällskap på maximalt 8 personer. Det ska också vara minst 1 meter mellan sällskapen. För arrangemang med fler än 50 deltagare krävs vaccinationsbevis i tillägg till övrig reglering.
Fortsättningsvis gäller även maxantal för hur många personer som får vistas samtidigt i våra sporthallar och gymnastiksalar. Maxantalet gäller för aktivitetsytan/planytan i hallarna och påverkar inte verksamhet som riktar sig till barn och unga födda 2002 eller senare.
Följande antal gäller i våra lokaler:
Forshaga Sporthall - 35 personer
Danshallen, Forshaga - 12 personer
Grossbolshallen, Forshaga - 35 personer
Skiveds gymnastiksal, Forshaga - 12 personer
Deje Sporthall, A-hallen - 35 personer
Deje Sporthall, B-hallen - 35 personer
Gymnastiksalen Olsäter - 12 personer
Ta hand om er så får vi hoppas att säsongen går att genomföras som den är planerad. Kan bli så att vi får lägga in matcher under veckorna framöver OM det nu blir mycket inställda matcher så ni har det i åtanke, om nån träning blir inställd.
Mvh
Jonas Sandström
Inga kommande aktiviteter
| 4 maj | Årsmöte GS86 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera