Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gräsö Norrskedika IF P/F 2012/13/14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gräsö Norrskedika IF P/F 2012/13/14.
P/F 2012/13/14
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Vill börja med att tacka alla föräldrar som var med på föräldramötet. Så kul med så bra uppslutning.
Den 17/5 så spelar vi 2 matcher på Åland. Laget har bokat 6 bilar och 25 passagerarplatser. Det är tyvärr fullt på färjan för bilar men passagerare finns det platser för. Förslaget på mötet var att om man som förälder vill följa med på matcherna så kan chaufförerna köra en extra vända för att lämna och hämta vid färjan men efter en närmare titt så är det 30 min enkel väg. Därför behöver vi ha hjälp av chaufförer med bilar och gärna lite större bilar. I dagsläget har vi en 9-sitsig och en 7-sitsig. Kommentera inlägget om ni kan köra och hur många platser som finns.
Klubben kommer att bekosta en måltid på vägen till Åland för spelare, ledare och chaufförer. Vi kommer att boka hamburgetallrik i caféterian.
Föräldrar och supporters bokar sin egna biljett på båten förutom chaufförer. De ingår i lagets bokning.
Vi får försöka hjälpas åt att se till att alla som vill följa med kan det.
/Tina
| BKV Norrtälje Blå (hemma) | 6 jun, 13:00 |
| Östhammars SK P13 Lätt (borta) | 7 jun, 14:00 |
| Träning | 9 jun, 18:20 |
| Träning | 11 jun, 18:20 |
| Gimo IF FK P11/12 (borta) | 13 jun, 14:00 |
Vilka tider gäller?
RapporteraRapportera
Hej, vi kommer åka med 10 färjan så skulle gissa på att det blir samling ca 8. Mer info kommer längre fram.
RapporteraRapportera
Tack! Någon aning om när man kommer hem? Jag kan nog köra om vi är i öregrund vid 18 men gissar att det blir senare?
RapporteraRapportera