Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gideonsbergs IF P-08
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gideonsbergs IF P-08.
P-08
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu kliver vi in i april och därmed också fotbollssäsongen.
I och med detta ökar också förväntan på deltagande på samtliga träningstillfällen (konstgräs och fyspass) och andra aktiviteter. De flesta vintersporter trappar nu ner, så det borde vara betydlig färre konflikter.
Vi har haft ganska lågt och sporadiskt deltagande under vintern och behöver nu komma igång på riktigt med fotbollen.
Vi har lyckats få till lite extra tider på konstgräs de närmaste veckorna och förväntar oss att vi kommer igång på Önsta IP i slutet april eller början maj.
Vi tittar också på ett föräldramöte ganska snart för att informera om upplägg för säsongen.
Vi ser fram emot en ny fotbollssäsong med killarna och är riktigt taggade inför uppgiften!
Mvh, Tränarna
Inga kommande aktiviteter
Jakob fick en liten blödning i vaden förra söndagen och ska vila en vecka från hopp och spring enligt fysioterapeut. Men efter helgen är han på gång igen.
RapporteraRapportera
Hej
RapporteraWilliam k kommer spela sin sista serie match imorgon, sen är de fotboll för hela slanten.
Mvh Pierre
Rapportera