Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gideonsbergs IF F17 (2020-2021)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gideonsbergs IF F17 (2020-2021).
F17 (2020-2021)
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Äntligen så är det dags för fotboll!
Söndagen den 14 augusti åker vi till Hallsberg för att spela Transtenscupen. Vi spelar i klassen flickor 12-13 vilket innebär 9-mannafotboll men med 7-mannamål. En rolig cup för oss där vi får möjlighet att träna lite extra inför nästa års säsong då vi kommer övergå till 9-manna. På nästa veckas träningar kommer vi att gå igenom detta spel med offside mm. Vi gick ut med en tidig förfrågan om möjlighet att delta på denna cup och vi har endast fått frånvaro från 2 spelare och hoppas att övriga spelare kan delta. Vi skickar ut en anmälningsförfrågan så att vi har definitivt besked för deltagande. Meddela även om Ni har egen bil annars så ser vi givetvis till att alla spelare får plats i nån annans bil. Svara så fort som möjligt på utskicket. Vi spelar enligt tiderna nedan. Första matchen är 8:40 så vi behöver åka tidigt. Samling på McDonalds Erikslund kl 6:15.
Alla lag är garanterade minst 4 matcher. Tider för slutspel beror på placering i gruppen och om vi kommer till A- eller B-slutspel. Denna info finns på transtenscupen.cups.nu under rubriken spelschema och resultat. Medaljer och pokal till de 4 bästa lagen i A-slutspelet. Medaljer och pokal till finallagen i B-slutspelet.
Matcher
Söndag 14/8
Klockan 8:40 Deje- GIF Plan 15
Klockan 10:40 GIF-Adolfsberg IK Plan 15
Klockan 13:00 Rynninge Ik-GIF Plan 17
Slutspel, se transtenscupen.cups.nu
Klädsel:
Overall, shorts, 2 matchtröjor (rosa och blå), Gif-jacka, fotbollsskor, benskydd, matchstrumpor och uppsatt hår.
Alla spelare ska ta med förstärkt frukost, lunch och mellanmål. Det finns en caféteria och grillbord som erbjuder hamburgare, korv, smörgåsar, kaffe, dryck mm.
Mvh Ledarna
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera