Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gideonsbergs IF P-05
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gideonsbergs IF P-05.
P-05
Följ oss för uppdateringar
Vi kör träningsläger nu på lördag på Önsta IP. Tanken är att vi ska spela på gräs men det kan bli ändrat om vädret inte tillåter detta. Ta därför även med skor för grusspel.
Vi samlas kl 8.45 vid omklädningsrummet på Önsta IP. Vi kommer köra 4 st pass fotboll under dagen plus lite snack, teambuildning mm. Vi bjuder på frukt (bananer) samt hamburgare med bröd. Dagen avslutas kl 16.00.
2 stk sköter grillen från kl 11.50. Detta blir Hugo F samt Neo. Vi ledare köper in allt till detta.
Ev. frågor ställs till Niclas.
Vår förhoppning är att vi får spela några träningsmatcher (typ poolspel) på söndag mot lite andra lag, där kommer vi behöva ha hjälp med inköp av hamburgare, dricka, kaffe, bakning, grillning mm för att kunna ha lite merförsäljning till lagkassan. Mer info om detta senare.
Mvh Ledarna
Inga kommande aktiviteter
| 12 maj | ALLA GRÄSPLANER AVSTÄNGDA IDAG TISDAG 12/5 |
| 29 apr | Planschema Våren 2026 |
| 28 apr | Big Mac Mini Cup 2026 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera