Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gideonsbergs IF P-05
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gideonsbergs IF P-05.
P-05
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Då var lottningen avklarad. Jag tackar för att ingen sparkade på "budbäraren" ;).
Ordförande: Lucas Gummersson
Ordinarie (vice Ordförande): Fredrik Lindelöf
Ordinarie: Neo Lundkvist
Ordinarie: Elias Billström
Reserv 1: Linus Vestman
Reserv 2: Lucas Koskela Kvarnéus
Ordförande och de tre ordinarie har första överlämningsmötet nu på torsdag (25/4) kl 18:30 på GIF kansliet. Jag (Erik) kommer medverka som "mentor" vid detta möte.
Reserverna kopplas in, om någon av Ordförande eller Ordinarie, måste dra sig ur.
Jag vill att SAMTLIGA ovanstående mailar mig på erik.t.bengtsson@gmail.com, så att jag med säkerhet vet att ni fått informationen. Då kommer jag även att skicka "Lathunden" som beskriver vad som skall göras under Minicupen.
Vi som tyvärr ej drog vinstlotten, kommer behöva ställa upp och hjälpa till ändå. Framför allt på matchdagen (troligtvis 7 september), men även innan.
En roll som brukar vara svår att hitta, är sjukvårdare. Det krävs för att få genomföra kuppen. Så, om någon har sjukvårdskunskap, och ändå tänker närvara på Minicupen, så vore det kanon om ni kunde anmäla er som Sjukvårdare. Det innebär att ni tar med en låda med sjukvårdsprylar, och är kontaktbara via mobiltelefon.
/Mvh Lagföräldrarna
Erik Bengtsson (Leo Alfiero, erik.t.bengtsson@gmail.com)
Johan Halling (Hugo, johan.halling@gmail.com)
Inga kommande aktiviteter
| 22 maj | Domarlistor 2026 |
| 12 maj | ALLA GRÄSPLANER AVSTÄNGDA IDAG TISDAG 12/5 |
| 29 apr | Planschema Våren 2026 |
| 28 apr | Big Mac Mini Cup 2026 |
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera