Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gustavsbergs IF Handboll F-2014-2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gustavsbergs IF Handboll F-2014-2015.
F-2014-2015
Följ oss för uppdateringar
Hej alla Föräldrar!
Hoppas ni alla hade en superhärlig påsk, vädret vände till allas glädje dunderhärlig påsk!
Planeringen för vår viktiga klubbdag är nu i full gång, mer information gällande dagen i detalj kommer när vi börjar närma oss. Inom kort kommer kallelse också att skickas ut.
Vi behöver från F14/15 gänget en förälder som kan ställa upp som mellanhand mellan organisationsgruppen och vårt lag F14/15. Denna person kommer att få info om vilken uppgift vårt lag får ansvar för under Gurrabollen, samt tar lite extra ansvar den 28/5 så att allt flyter på med den uppgiften.
Notera: Du förväntas inte utföra hela uppgiften för egen maskin, vi kommer att göra dagen tillsammans! Ett ypperligt tillfälle att komma laget, barnen, ledare och andra föräldrar närmare - Vi ser jättemycket fram emot denna dag!
Denna dag bygger på gemenskap i klubben, att få till en rolig och händelserik dag innehållande handboll och andra roliga påhitt tillsammans med spelare, ledare, föräldrar och syskon.
Nu peppar vi ordentligt inför denna grymma dag som inger väldigt mycket glädje och gemenskap i klubben!
Hör av er till mig, Hege Lindheim på 076-08 08 768, under veckan innan den 23 April om du vill vara med och stötta laget!
Hälsningar //Tränarna, F14/15
| Träning | 8 jun, 16:40 |
| Träning | 10 jun, 17:30 |
| Eken Cup F15/G10 | 13 jun, 08:00 |
| Eken Cup F14/G11 | 13 jun, 08:00 |
| Träning | 13 jun, 08:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera