Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gammelgårdens IF F-2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gammelgårdens IF F-2013.
F-2013
Följ oss för uppdateringar
Vårt lag har idag 26 spelare på papperet, vilket vi är väldigt glada för. Vi bedömer dock att det blir för lite matchtid/spelare över säsongen. Beslutet blev ikväll att anmäla laget till ytterligare en serie för att få mer speltid.
Efter önskemål från tjejerna kommer vi att köra 3 träningar/vecka dom veckor det är möjligt. Blir from att vi kommer till Gammelgården.
Fler tjejer och fler aktiviteter i laget kräver fler resurser i form av tränare, så vi är glada att Johanna Westman och Krister Lundgren kliver in. Vi är nu totalt 5 ledare.
De tjejer som är anmälda till PSG följer med dit, ingen efteranmälan är tyvärr möjlig. Sen kommer vi delta på BD-open. Ingen annan cup är bokad i dagsläget, men kan komma.
Sofia och Maria fortsätter som lagföräldrar. Alla önskemål och frågor kring försäljningar går via dom. Toapapper och sommarlotter kommer inom kort.
Vi kommer att kalla 10 tjejer per match. Kallelse kommer vi laget. Vi kommer att grunda kallelse till match mot träningsnärvaro.
Vi vill att ni rapporterar frånvaro från träning i tid, för att vi ska kunna planera träningarna. Vi kommer att skicka kallelse även till träningarna framöver.
Kläder beställer ni själva via webbshop:
https://kalix.teamsportia.se/klubbshop/gammelgardens-if/
Info om medlemsavgiften kommer i separat inlägg.
Hör av er vid funderingar!
Träning | 29 maj, 17:00 |
Seriematch GiF-Norrsken | 31 maj, 13:00 |
Träning | 3 jun, 17:00 |
Seriematch Kiruna-GIF | 6 jun, 12:00 |
Seriematch IFK Luleå-GIF | 8 jun, 10:15 |
14 apr | Webbshop GIF |
9 apr | Årsmöte |
Hej! Varken jag eller Elviras pappa kunde delta på mötet idag. Går det inte att senarelägga träningstiderna? Kl 17 är en helt orimlig tid för många ! Många jobbar till kl 17. Så om träningen kommer vara kl 17 när den kör igång i Gammelgården Så kommer tex Elvira i stort sett aldrig kunna komma på träningarna när vi båda jobbar till 17.
RapporteraRapportera
Hej, vi kommer att se över träningstiderna, det var fler som kom med samma önskemål. När det gäller träning i Gammelgården så är vi flera som kommer att köra dit så om det är problem med skjuts så meddela här på laget så löser vi det.
RapporteraRapportera
Har betalat medlemsavgiften men glömde skriva i swish meddelanden medlemsavgift skrev F2013 och dottern för och efternamn
RapporteraRapportera