Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gammelgårdens IF F-2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gammelgårdens IF F-2013.
F-2013
Följ oss för uppdateringar
Sammanfattar kort vad som togs upp på föräldramöte.
- Träning måndagar kl 17-18 på manhem samt onsdagar 18:15-19:15 på Furuvallen. Detta gäller tills vi kommer oss till Gammelgården vilket är oklart när det blir.
- Seriematcher löpande ca 1 match/vecka. Alla matcher fram till uppehållet ligger nu i kalendern. Riktlinjerna från förbundet är att vi har 10 spelare/match. Vi kommer att kalla tjejer inför varje match, inkl reserv.
- Cuper: 10/6 Hemmingsmark & 11-13/8 BD-open.
- Lagföräldrar utses - Maria Ejerlund & Sofia Rutberg.
- Försäljningar: för föreningen är det toapapper & rabatthäften. Lagföräldrar återkommer om ytterligare försäljning till laget.
- Vi har arbetspass i kiosken på Agilitytävling lör 20/5 kl 12-16. Återkommer om vem som gör vad.
- Separat inlägg kommer om avgifter.
- Utprovning av lagdress kommer ske på måndagens träning 8/5.
- Sponsorer är välkommet för att få ner priset på tjejernas kläder. Meddela oss om ni har möjlighet till det. Logga kommer då att tryckas på kläderna.
- Meddela oss på laget om ert barn ej kan närvara på träningen.
| Träning | 19 maj, 17:00 |
| Träning | 20 maj, 19:30 |
| Luleå SK (borta) | 23 maj, 12:00 |
| Träning | 24 maj, 18:15 |
| Träning | 26 maj, 17:00 |
| 11 apr | Strömbergs Bil Cup |
| 31 mar | Våra lag 2026 |
Hej, är lagdressarna samma som övriga lag beställt? Vi beställde nämligen en samtidigt som vi var och provade ut med P14/15.
RapporteraRapportera
Ja hela föreningen köper Craft via Team Sportia så blir toppen 👍
RapporteraRapportera
👍
RapporteraRapportera