Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gävle GIK FK P2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gävle GIK FK P2013.
P2013
Följ oss för uppdateringar
Hej! Tack alla för en väl genomförd cup i Västerås!
Jag tänker genom denna information bara tydliggöra en del saker. Då jag förstått att en hel del av er har en del frågetecken kring det här.
När det gäller lagindelning inför cuper, träningsmatcher eller seriematcher så är det Ever i egenskap som huvudtränare som tar ut lagen. Jag vidarebefordrar den informationen och gör kallelser. Lagen tas ut enligt spelarens träningsnärvaro MEN även efter hur spelaren agerar på träningar (den bedömningen görs av närvarande tränare). Här får ni helt enkelt lita på den bedömningen. Ni är fortfarande välkomna att sitta och titta på våra träningar. Vill ni ha närvaroprotokoll på er son kan ni kontakta mig. Jag har 100% koll på er spelare från den allra första träningsdagen (kan va kul att se).
Är er son sjuk, har annan aktivitet eller annan krockande idrott så skriv det som meddelande när ni svarar på utskicken från mig så skickar jag den infon vidare.
Har ni synpunkter på lagindelning eller annat som rör träningar eller matcher så skriv privat meddelande till Ever genom Supertext.
mvh
Christoffer
| Träning | 2 jun, 18:00 |
| Hille IF Gul (hemma) | 3 jun, 19:00 |
| Träning | 4 jun, 18:00 |
| IK Huge Blå (borta) | 6 jun, 15:30 |
| Sandvikens AIK FK (hemma) | 7 jun, 10:30 |