Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om GF Hoppet
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från GF Hoppet.
GF Hoppet
Följ oss för uppdateringar
?Bli valberedare i GF Hoppet – Gör skillnad för vår förening!
Vill du vara med och påverka framtiden för Gymnastikföreningen GF Hoppet? Brinner du för föreningsliv och vill se till att vi har ett starkt och engagerat ledarskap? Då är uppdraget som valberedare något för dig!
Valberedningen spelar en avgörande roll i föreningen – vi ser till att styrelsen och andra förtroendeposter bemannas av rätt personer, så att GF Hoppet kan fortsätta utvecklas och ge våra gymnaster de bästa förutsättningarna.
Varför ska du engagera dig?
? Du får en unik inblick i föreningens arbete och utveckling.
? Du bygger nätverk och samarbetar med inspirerande människor.
? Du bidrar aktivt till att forma GF Hoppets framtid.
? Du utvecklar värdefulla erfarenheter inom rekrytering och föreningsdemokrati.
? Du verkar indirekt för god hälsa och välbefinnande hos byns och omkringliggande byars befolkning.
Vad innebär uppdraget?
Valberedningen arbetar under året med att identifiera och föreslå personer till föreningens styrelse och andra nyckelroller. Det innebär att prata med medlemmar, förstå föreningens behov och hitta rätt personer för uppgiften.
Du behöver inte ha någon tidigare erfarenhet – det viktigaste är att du är engagerad och vill göra en insats!
Är du intresserad eller vill veta mer? Hör av dig till oss i valberedningen eller till styrelsen. Ditt engagemang gör skillnad!
Tillsammans skapar vi ett starkt GF Hoppet!
Karin Grolander
0735-415238
Martina Utbult
0708-125800
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera