Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gamla Stan IBK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gamla Stan IBK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Måndag den 23 november kl 18:30 i konferensen på Eddahallen hålls en kostutbildning för samtliga spelare i A-laget och JAS-laget plus minst en förälder per spelare. Utbildningen är obligatorisk för alla spelare.
Upplevelsen från ledarna kring A-laget och JAS-laget är att det emellanåt slarvas med kosten från spelarnas håll. Därför ordnas en kostutbildning i syfte att visa på dess funktion för en god spelarutveckling. Utbildningen hålls alltså i konferensen på Eddahallen med start måndag den 23 november kl 18:30. Och utbildningen riktar sig alltså såväl till spelare som till föräldrar.
Inga kommande aktiviteter