Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om GAIF Öland A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från GAIF Öland A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Idag måndag så kommer spelare, ledare och supportrar hem till Sverige efter tio underbara dagar i Portugal.
Spelmässigt så blev det lika tufft som väntat. Det blev tre förluster i slutspelet.
MEN supportrarna på plats skapade en mäktig inramning. Tillsammans satte man Glömminge IF på kartan. För fler bilder och filmer: Gå in på Facebook och En Öländsk Saga.
Imorgon tisdag på Sveriges nationaldag så tränar laget på morgonen. Det är även träning på torsdag kväll.
På fredag så kör seriespelet igång igen. Då gästas man av Stjärnan kl 19:00 på Lunden. En perfekt uppladdning inför Sverige - Frankrike.
I serien så ligger laget just nu på en tredjeplats i tabellen. Med sina 16 poäng så har man endast en poäng upp till Hossmo och Smedby som bägge har 17.
Ses på Lunden på fredag!
| Träning | 9 jun, 18:00 |
| Träning | 11 jun, 18:00 |
| Kalmarpolisens IF (hemma) | 11 jun, 19:00 |
| IFK Borgholm (borta) | 14 jun, 12:00 |
| Träning | 16 jun, 18:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera