Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Forsby FF F-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Forsby FF F-12.
F-12
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Då är fotbollssäongen 2025 formellt slut och vintersporterna tar vid fram till april 2026.
Säsongen i siffror
Antalet ledare: 5st
Antalet spelare: 33st (där tyvärr några slutade iår)
Antalet träningar: 55st (där spannet är 27-49 genomförda av spelarna, medelnärvaron är 64%)
Antalet matcher: 38st (där snittet är ca 14 matcher per spelare)
Vunna matcher: 16st
Oavgjorda: 8st
Förlorade: 14st
Gjorda mål: 90st
Insläppta: 93st
Det som sker härnäst
1. Avslutning och inlämning av matchkläder, vi vet ännu inte hur eller när, återkommer.
2. En träningstid på konstgräs i veckan under oktober - mars, kallelse kommer till dem som inte har krock med vinteraktivetet, vi har ännu inte fått en tid bekräftad och bokad. Ca 15 spelare har inte en krock med vinteraktivtet.
3. Inomhusfotboll är inte planerat men kan inte uteslutas, återkommer om det blir aktuellt.
4. Föräldramöte inför 2026, återkommer.
5. Planering av 2026, där vi startar säsongen formellt i april med två-tre träningspass per vecka och matcher i princip varje helg, tränings- eller seriematch. Detta pågår fram till oktober som vanligt, där uttagningar till länslag troligen går in i vintersporterna i oktober-november. Vi tar även sikte på att åka på en cup, där mycket pengar (runt 80.000kr) behöver intjänas om inte spelarna ska betala ur egen ficka.
(6. Det är sannolikt att vi har ett samarbete med F13 under 2026, där vi exempelvis kan ha träningar samma dag och tid på två 9m9 planer. F13 kommer vara ett eget lag i seriespel med egna ledare.)
Ja, det var väl det som kan sägas just nu. Vid frågor eller funderingar vänligen kommentera nedan eller hör av er till någon av ledarna. Tack för iår och hoppas att alla är nöjda med säsongen och känner sig taggade för nästa!
Med vänliga hälsningar, Ledarna
Inga kommande aktiviteter
Stort tack till alla ledare för denna säsong 👏
RapporteraRapportera
Mycket bra jobbat av alla ledare, vet vad det krävs och all planering som ligger bakom att få ihop träningar/matcher. Stor eloge till er.
RapporteraRapportera