Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Forsby FF F17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Forsby FF F17.
F17
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Hoppas tjejerna är sugna på kommande fotbollssäsong. Så fort vi vet träningstider meddelar vi er. Vi försöker just nu få tillgång till inomhushall från april för att starta igång säsongen. Serien startar någon gång i maj.
I år planerar vi att ordna tränings t-shirts med namn till tjejena som också kan användas vid matcher mot lag som också har blå tröjor. Vi planerar också för att skapa en facebooksida.
Vi planerar för poolspel på Konstgräsplanen på Krillan söndagen den 3/5. Vi tänkte att det är ett kul sätt att starta säsongen på och det ger bra med pengar till lagkassan inför framtida cuper. Vi är nya på detta så all bra information mottages gärna 😃 Planera in datumet i era kalendrar för vi kommer behöva hjälp med planeringen, inköp och kiosktider. Eftersom vi är på Konstgräsplanen och inte har tillgång till kiosken behövs ett taktält om någon har samt bord. Grill får vi låna på plats.
Mvh ledarna
| Poolspel | 3 maj, 09:00 |
| Hemmamatch mot Barkarö | 9 maj, 10:00 |
| Bortamatch mot Ekeby | 16 maj, 01:00 |
| Bortamatch mot Irsta | 23 maj, 01:00 |
| Hemmamatch mot Skiljebo | 30 maj, 09:30 |
|
|
Kvalitetsklubb. |
| 14 apr | Mer info om Fritidskortet |
| 31 mar | Fritidskortet |
Vad roligt för tjejerna, och för oss😃! Jag har för mig att vi kan låna bord på krillan!
RapporteraRapportera
Härligt! Greta är otroligt taggad.
RapporteraRapportera
Alice ser fram emot ny säsong😊
RapporteraRapportera
Härligt
RapporteraRapportera
Hej!
RapporteraMin dotter vill börja spela fotboll. Hon är född -2017. Jag såg nåt om starttid lördag 11/4 kl.10 i KBS. Är det bara att dyka upp då? Mvh Jenny Axelsson
Rapportera