Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Floda BoIF P-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Floda BoIF P-12.
P-12
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Göteborgs Fotbollsförbund meddelade idag att alla sammandrag är inställda tills vidare på grund av maxgränsen för folksamlingar på 50 personer. Ambitionen är att starta upp sammandragen i augusti.
Träningsmatcher inom distriktets gränser är däremot tillåtna. Därför har vi kommit överens med Lerum att möta deras P12:or vid två tillfällen i maj.
Söndagen den 3:e maj, 9-11, i Floda
Söndagen den 17:e maj, 12-14, i Lerum
För att hålla oss inom gränsen för folksamlingar kommer respektive klubb enbart delta med två femmannalag vid varje tillfälle, det vill säga 14 Floda-spelare per tillfälle (inkl. avbytare). Varje femmannalag kommer få spela två matcher.
Lördagen den 25:e april klockan 12:00 kommer vi skicka ut en kallelse till första tillfället (i Floda). Det är först till kvarn som gäller. Notera att anmälan är bindande.
Lördagen den 9:e maj klockan 12:00 kommer skicka ut en kallelse till andra tillfället (i Lerum). Den kallelsen kommer skickas till de som inte deltog vid första tillfället. I mån av plats öppnas anmälan även upp för övriga.
Med vänliga hälsningar,
Ledarna för Floda BoIF P12
| Götaholms BK Blå (borta) | 7 jun, 16:00 |
| Träning | 9 jun, 19:00 |
| Träning | 11 jun, 18:00 |
| Hjuviks AIK P2012 blå (hemma) | 13 jun, 12:00 |
| IK Kongahälla Vit (hemma) | 14 jun, 13:30 |
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera