Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Floda BoIF F-03/04
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Floda BoIF F-03/04.
F-03/04
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Lägret blev en riktig succé! Som ni vet så hade vi ett fantastiskt väder så vi kunde vara ute mycket. Vi gjorde bland annat en uppskattad egen variant av "mästarnas mästare" där vi delade in alla tjejer från alla lagen i blandade grupper.
Vi inledde även "utvecklingssamtal" med tjejerna som syftar till att stärka gruppen, dels fotbollsmässigt men framförallt socialt. Trivs du i laget? Känner du dig delaktig? etc. Här kan vi fånga upp om det förekommer till exempel kränkningar mellan tjejer. Detta blir ett underlag som vi sedan kan gå vidare med i syfte att lösa eventuella oegentligheter. Det är Magnus som håller i dessa intervjuer och de uppgifter som kommer fram hanteras i förtroende. Även övriga ledare finns till hands för dylika frågeställningar om det är så att ert barn av någon anledning inte känner det förtroendet för just Magnus. Alla har inte haft sina samtal än men vi skall se till att få detta klart inom kort.
Slutligen så vill vi ge ett stort tack till alla föräldrar som hjälpte till med maten. Ett speciellt och jättestort tack från alla lagen till Tildes pappa (Fredrik) som röjde upp i köket efter varje måltid under hela lägret. Helt ovärderlig hjälp och mycket uppskattat.
På bilden ser ni ett gäng mycket förväntansfulla tjejer.
/Ledarna
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera