Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Floda BoIF Damjuniorer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Floda BoIF Damjuniorer.
Damjuniorer
Följ oss för uppdateringar
På torsdag kommer vi att lämna ut saffran.
På föräldramötet bestämde vi att köra en säljomgång med saffran innan jul. Vi kör ungefär samma upplägg i år som förra året. Varje tjej får en låda med 12 burkar att sälja, de säljer det de kan. Skillnad i år är att vi har beställt hem en hel del mer saffran, så alla kan sälja hur mycket de vill ;). Antingen ber de om mer när man sålt klart eller så tar de med två lådor hem på torsdag. Det bestämmer ni.
Den 1 december mellan 10-14 står vi på julmarknaden på Floda torg och säljer den saffran vi inte har fått sålt. Tjejerna vill dessutom baka och sälja kakor/juilgodis på marknaden. Mer info om den dagen kommer senare, men boka gärna in datumet redan nu.
Kungsbacka IF (borta) | 25 sep, 19:00 |
Träning | 29 sep, 17:30 |
Träning | 30 sep, 18:00 |
Träning | 2 okt, 19:00 |
HBH Damjunior (hemma) | 15 okt, 19:15 |
Igår | Floda BoIF-halsduk |
12 sep | Tillsammans för ett bättre matchklimat |
9 sep | Årets nya lag 2025 |
22 aug | Fotbollsskolan är tillbaka |
Jättebra Sara!
RapporteraRapportera
Tack Karin😄!
RapporteraIdag lämnade vi ut saffran. En del tjejer tog en låda (12 burkar) medan andra tog två (24 burkar). Vi har, som sagt, ytterligare en hel del kvar att sälja, så hör av er om ni vill ha mer. Om vi säljer allt det vi har tagit hem kommer tjejerna att tjäna nästan 30.000kr till lagkassan.
Rapportera