Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Floda BoIF P-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Floda BoIF P-13.
P-13
Följ oss för uppdateringar
Hej,
då vi väldigt sent (reglementet säger egentligen minst 10 dagar innan match) fick en matchflyttförfrågan från Goaldcoast FC att lägga helgens matcher i juni (troligtvis 15e eller 16e) får vi således meddela med kort varsel att det INTE spelas några matcher den 11/5!
Alltså inga matcher i helgen. Kalendern kommer att uppdateras (om det inkommer en officiell matchflytt).
Träning som "vanligt" på söndag, Tullängen, även om vi vet att många är borta pga långhelg. Förhoppningsvis kan det bli lite målvaktsfokus då, så ni som gillar att stå, häng med där.
Den 25/5 ligger matcher inlagda 00:00 och det kommer, likt förra året, att spelas ett "integrationssammandrag".Vi har ännu inte fått all information kring detta, men återkommer så fort vi vet mer kring spelplatser osv.
Den 6/6 kommer traditionsenligt Fotbollens dag - Eller Floda Boif-dagen som den numera kommer att kallas, gå av stapeln. För att klubben ska kunna rodda med fika (ta med familj, föräldrar, farmor/farfar/mormor/morfar ombeds man att fylla i DETTA FORMULÄR. Det kommer att spelas matcher med blandade lag och mycket roligt kommer att ske på Flodala.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScuXW8GhJB0Hh6tthh0w9PmI5blspffjfh0MkZuB3sG3xHh1A/viewform
//Ledarna
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera