Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Floda BoIF P-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Floda BoIF P-13.
P-13
Följ oss för uppdateringar
Hej,
nu är det snart dags för Flodala Cup. Bra väder verkar det bli och roliga grejer på gång.
Vi spelar med två lag i cupen, blå och vit. SPELSCHEMAT HÄR.
Lagen är uppdelade enligt följande och i vanlig ordning har vi förrökt få till balanserade lag, speltid kommer att ges utifrån träningsnärvaro och som ni ser har vi ganska stora trupper och korta matcher (2x12 minuter).
Lag VIT:
Louie
Ville
Vincent
Milian
Seth
Olle I
Ebbe
Erik P
Noel
Elvin
Belmin
Ibrar
Sixten
Lag BLÅ:
Olle H
Elias
Noa
Shwan
Leon
Anton
Milton
Sigge
Lucas
Benjamin
Rion
Erik J
August
Lag vit spelar på plan 3 och 4
13:30
14:30
15:30
Lag blå spelar på plan 3 och 4
14:00
15:00
16:00
Samling 12:45 för BÅDA lagen. Vi samlas utanför omklädningsrum 6, så får vi se om vi får plats där eller någon annanstans. Ta med en väska för att ha grejer i! Då det ser ut att att bli varmt är det oerhört viktigt att ni även har med vattenflaska. Nästan så att vi tar till devisen ingen vattenflaska = ingen speltid. Det är otroligt viktigt att få i sig vätska.
DÅ DET KOMMER VARA EXTREMT MYCKET BILAR OMBEDS NI ATT INTE KÖRA TILL FLODALA utan ta er dit på annat sätt!
All information om cupen finns här:
https://www.flodaboif.se/News/7602684/Flodala-Cup-2024-Karta-over-evenemangsomradet
https://www.flodaboif.se/News/7601253/Cupdags
I vanlig ordning kring vårt deltagande i cuper vill vi inte att killarna dricker läsk eller äter godis/snask mellan matcherna. Detta kan göras efteråt.
Då det fortfarande inte bekräftats kring alla arbetsuppgifter ombeds ni att ta kontakt med varandra inom familjegruppen för att lösa detta. Det finns fortfarande några platser som är vakanta då folk inte kan/inte svarat, se till att få dessa fyllda! De platser vi måste fylla är 1st. Kiosk, 1st. Hoppborg, 1st. Planvärd. Samtliga är mellan 16:00-19:00.
Vi kan inte som enda lag stå utan bemannade arbetsuppgifter! Betänk att vi inte ens fått en kioskvecka denna vår, så måste ändå sägas att det inte krävts allt för mycket insatser av föräldragruppen hittills. Vi i ledarstaben kan INTE jaga rätt på ersättare för vakanta platser, alternativt släppa våra åtaganden som fotbollstränare för att hjälpa till att arrangera cupen. Kom igen nu och hjälp till.
Endast sidans medlemmar kan kommentera
Tror vi fixar kiosken på 2st ! Så då är det löst😄
RapporteraRapportera
Jag har fått avlösning som planvärd 1715 så är oxå löst 👍
RapporteraRapportera
Seth har blivit förkyld och kan tyvärr inte spela cupen idag.
RapporteraRapportera