Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Floda BoIF F-12/13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Floda BoIF F-12/13.
F-12/13
Följ oss för uppdateringar
Hej gänget!
Ursäkta sen kallelse idag, men vi fick inte svar och/eller nycklar förrän idag.
Framöver tränar vi:
Söndagar 1200-1300 Alléhallen (Fokus fotboll)
Torsdagar 1800-1900 Berghultsskolan gymnastiksal. (Fokus teknik, bollkontroll och fys)
Vi vill att tjejerna duschar på plats efter träningarna då det är en stor del av en lagtillhörighet. Vi kommer alltid ha en kvinnlig ledare på plats i omklädningsrummet och de tillfällen jag (Elin) inte är där så kommer jag att kolla ifall någon hämtande mamma kan vara med.
Inga mobiler med på träningen.
Uppsatt hår (även lugg) och vattenflaska. Det blir varmare inomhus plus ett snabbare spel, vilket gör att de blir törstiga!
Vi ser gärna att barnen inte kommer hungriga till träningen (tänker framförallt på söndagsträningen då den infaller precis på lunchtimman. Ge gärna barnet något innan träning så att de orkar.
Koder och dörrar får vi lära oss hur de funkar. Vi vet inte själva ännu. På söndag möter vi dom i dörren.
På söndag kör vi igen! Det var änna jobbigt med uppehåll idag, men vi i tränarstaben behövde den tiden för att slå våra kloka huvuden ihop och skapa en plan framåt och för vintern.
| Träning | 13 jul, 17:20 |
| Träning | 14 jul, 17:20 |
| Träning | 16 jul, 17:20 |
| LAXA-CUPEN | 22 jul, 18:00 |
| Boll-lisor IFK-ÖREBRO Damer | 8 aug, 13:00 |
Är allehallen nån ny? Eller heter den gamla novahallen som bytt namn?
RapporteraRapportera
Nej, det är Alléskolans gympasal. 😀
RapporteraRapportera
Observera att det ska vara vanliga inomhusskor. INTE fotbollsskor
RapporteraRapportera
Ah ok, tack
RapporteraRapportera