Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Floda BoIF F-12/13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Floda BoIF F-12/13.
F-12/13
Följ oss för uppdateringar
Det börjar närma sig!
De flesta av er har svarat på kallelsen, toppen! Ni som inte har det gå gärna in och klick i om er barn kommer delta eller ej då det underlättar för oss att planera lagen.
Kläder
Alla tjejerna som kommer på söndag får matchtröja, shorts och strumpor. Dessa kläder ska ni sedan behålla tills vi kräver in dem. Tröjnummren är förbestämda vid utdelningen. De som inte deltar nu på söndag får sina kläder vid nästa tillfälle.
Detta första tillfälle får tjejerna byta om när de kommer på ett corona-säkert sätt. Sedan är tanken att tjejerna ska komma ombytta och klara till resterande matcher.
Glöm inte fotbollsskor, benskydd och vattenflaska!
Vädret ser tyvärr inte lovande ut så tänk på att ha kläder efter väder (tex överdragskläder).
Matchen
Spelas på gräs.
Utifrån de restriktioner som föreligger gällande covid-19, ber vi er dotter att komma enbart på den matchen som just er dotter spelar. Restrktionerna säger också att det ska vara så få som möjligt runt om plan (helst bara spalare och ledare från båda lagen) och därför ber vi er lämna er dotter vid samlingen men förstår också att det kanske inte är möjligt. Håll då avstånd. Utöver restriktionerna tänker vi att det är bättre att tjejerna bara kommer till sin egen match för att undvika att de blir blöta och kalla.
Vi har haft tankar på att filma matchen så att fld kan följa tjejerna digitalt. Vi återkommer om vi löser detta tills på sönd. Annars tittar vi på det inför de övriga matherna.
Skicka gärna med era barn någon frukt eller liknande i fall enrgin dalar.
Våra telefonnummer om ni behöver meddela tex förseningar
Adam 070 204 03 87, Mikael 073 980 39 17 (Lag vit detta tillfället)
Elin = 076 890 93 37, Elin M 070 266 66 82 (Lag blå detta tillfälle)
Vi ses på sönd!
| Träning | 13 jul, 17:20 |
| Träning | 14 jul, 17:20 |
| Träning | 16 jul, 17:20 |
| LAXA-CUPEN | 22 jul, 18:00 |
| Boll-lisor IFK-ÖREBRO Damer | 8 aug, 13:00 |
Om ni använder appen min fotboll, laget är reggat, och matchen finns där så borde ni kunna filma och streama matchen där för oss som inte får vara på plats
RapporteraRapportera
Hej! Här kommer en länk för att bli en del av vårt lag Floda BoIF F-13 i Min Fotboll. I appen kan vi alla fota, filma, heja och rapportera live från våra träningar och matcher. Skaffa Min Fotboll och sprid vidare till alla du tror kan vilja följa och heja fram vårt lag! Hälsningar, Johan Danielsson
Rapporterahttps://minfotboll.app.link/2nCgv31b4fb
Rapportera
Intressant. Vi testar säkert 😂 men med förbehåll att vi kanske inte lyckas... måste föräldrar vara reggade eller få länk?
RapporteraRapportera
Ah! Grymt
RapporteraRapportera
Floda BoIF F-13 - Sävedalens IF
Rapporterahttps://minfotboll.app.link/uf6Okhfc4fb
Rapportera
Tack!!
RapporteraRapportera
Kan inte du ge oss en lektion i detta? 😊
RapporteraRapportera
Och den andra, sen ska jag sluta spamma 😅
RapporteraQviding FIF F2013 Vinröd - Floda BoIF F-13
https://minfotboll.app.link/WMTpgrkc4fb
Rapportera
Ska man följa dom eller?
RapporteraRapportera
Väldigt enkelt att rapportera.
RapporteraMan går in i matchen, skriver eller filmar (livestream) så kommer det i matchfeeden så ALLA kan läsa.
Det är som med insta eller fb....
Rapportera
Jahaaaa! Snyggt!
RapporteraRapportera
Tusen tack! Men då måste alla ha appen?
RapporteraRapportera
Står i kallelsen. Det är olika varje gång
RapporteraRapportera
Bianca är förkyld så kommer inte idag
RapporteraRapportera