Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Boden Basket FlickorDU2
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Boden Basket FlickorDU2.
FlickorDU2
Följ oss för uppdateringar
Hej på er,
nu är vi 14 (!) lag anmälda till sammandraget nästa lördag. Jätteroligt, men det innebär också att det kommer bli en omfattande arbetsinsats. Därav vill vi veta vilka av er föräldrar som kommer att närvara under dagen, detta då vi tänker att vi ska göra ett schema så att alla inte behöver vara på plats hela dagen utan att det finns ett förmiddagspass och ett eftermiddagspass och sedan städning gemensamt när matcherna är klara..
Vi behöver vara 6-7 pers på plats i hallen/ "pass" för att olika uppgifter ska rulla. Får vi inte ihop det så kommer "alla" att kallas till samling på morgonen och sedan får vi fördela uppgifterna på plats och ser hur det artar sig.
Vi vet ännu inte hur spelschemat ser ut, men det är lika bra att ställa in sig på att det blir "heldag", ca 9-16, och då är inte förberedelser på morgonen och städ inräknat i det. Arbetsuppgifter under ett pass är : sköta fiket och lotteriet, sitta i sekretariat när våra tjejer spelar, hålla rent i toaletter och på läktare.
Anmäl nedan i kommentarsfältet vilka ni är som kommer, gärrna så snabbt som möjligt. Vi återkommer mer mer info när vi har ngn (ang tider, våra egna matcher osv). Kan ni inte komma så behöver ni inte meddela det.
Endast sidans medlemmar kan kommentera
Jag kommer att vara på plats. Kommer dock inte ha möjlighet att "jobba" mellan matcherna utan gör det när vi spelat färdigt/innan vi spelar. I övr är Tuvas pappa med hela dagen som "hallchef".
RapporteraRapportera
Tilde är ju upptagen med annat på lördag, jag kommer fre och hjälper till att ställa iordning. Vilken tid gäller då?
RapporteraRapportera
Toppen Erik! Vi vet inte ännu, meddelar under veckan, men efter kl 17 blir det iallafall.
RapporteraRapportera
Jag kan komma och städa då det är efter 16
RapporteraRapportera
Jag kommer vara där hela dagen. Alexander kommer också men inte hela dagen, ska höra med honom vilka tider😊
RapporteraRapportera
Kan vara från lördagsottan till omkring 13.45. Har ett annat föreningsuppdrag på eftermiddagen, tyvärr.
RapporteraRapportera
Molly W kan vara med och spela fram till 13.30 ungefär.. har annat inbokat från kl 14. Vi kan hjälpa till, minst en av oss -och den andra delvis framtill 13.30. Vi har en hund hemma en av oss måste förbarma sig över under dagen :-) )
RapporteraRapportera
Jag kan hela lördagen 😊
RapporteraRapportera
Kan förresten vara på hela sammandraget på lördag.
RapporteraRapportera