Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kumla HF F 2009-2010
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kumla HF F 2009-2010.
F 2009-2010
Följ oss för uppdateringar
Hej på er alla,
Jag har nu pratat med tränaren för Ösk handboll och vi planerade in en träningsmatch på torsdag den 30/11 (nästa vecka). Så vi behöver få ok från alla som kommer kunna vara med. Vi behöver också kolla hur vi har det med föräldrar som kan skjutsa. Tror att vi behöver åka från Kumla senast 16:45 så det är väl bra att samlas kanske 16:30.
Detta är saker vi bör kolla snarast.
Jag lägger upp detta som en aktivitet och kallar till den som jag brukar göra inför träningar.
Har ni några frågor så är det bara att tjoa till!
Niklas
Hej! Kul att det gick att ordna!!
RapporteraTuva kommer och vi kan vara vid hallen 16.30. Vi har stor bil och kan ta med oss 5 förutom mig & Tuva.
Rapportera
Hej! Thea kommer också me :)
RapporteraRapportera
Wera åker. Vi har plats för 3 eller 5 personer till beroende på behov!
RapporteraRapportera
Vilken hall skulle de spela i?
RapporteraRapportera
Tror att det skall vara tullängsskolans gymnastiksal får kolla upp det innan torsdag.👍
RapporteraRapportera
Hej. Jag tror att Ania åker och spelar på torsdag. Vi ses.
RapporteraRapportera
Matchen kommer spelas i Tullängsskolans gymnastik hall. Har alla skjuts till matchen? Skall vi mötas upp någonstans i Kumla eller skall vi träffas vid hallen?
RapporteraRapportera
Vi möter upp vid tullängsskolan.
RapporteraRapportera
Hej! Är det vid Tullänsgatan 7 ?
RapporteraRapportera
Tullängsgatan 7
RapporteraRapportera
Är det samling i Kumlaby?
RapporteraRapportera
Vi kommer att åka direkt till tullängsskolan för att hinna så vi kan ju träffas där. Är ni några som är osäkra på vägen så kan ni ju sammanstråla från kumlaby om ni vil. Så ses vi med ett glatt handbollshumör imorgon. 👍
RapporteraRapportera