Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Falu BS Bandy Bandis/Skridskokul
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Falu BS Bandy Bandis/Skridskokul.
Bandis/Skridskokul
Följ oss för uppdateringar
Lördagen den 15 november kl 10:00-11:00 är det premiär för Bandis säsongen 2025-2026!
Bandis är Svenska Bandyförbundets nya koncept för det som tidigare hette Skridskokul.
Här lär vi oss att åka skridskor tillsammans, både med och utan boll och klubba. Bandis riktar sig främst till alla tjejer och killar födda 2018 och senare, men även äldre barn är välkomna. Hos oss är du välkommen oavsett om du är nybörjare, eller om du redan har lärt dig att åka lite.
Bandis arrangeras på Lugnets bandyplan, lördagar kl 10:00-11:00, från den 15 november till 28 februari (uppehåll 29/11 på grund av cup).
Tillsammans ska vi ha superkul på isen, bli proffs på skridskor, leka med klubba och boll, och inte minst, träffa nya kompisar!
I mån av tid erbjuder vi skridskoslipning i samband med träningarna. Det kostar 30 kr per skridskopar och betalas med Swish på plats (konståkningsskridskor har vi tyvärr inte möjlighet att slipa).
Kostnad per deltagare är 600 kronor och betalas via faktura som skickas ut av föreningen.
I priset ingår medlemskap i föreningen, träningströja, vattenflaska och bandyklubba.
Anmäl dig till kansli@falubsbandy.se - och om det är något du undrar hör av dig till någon av kontaktpersonerna, se "Kontakt" i menyn ovan.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera