Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Fagersta AIK TKH2 2017/2018 (U9)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Fagersta AIK TKH2 2017/2018 (U9).
TKH2 2017/2018 (U9)
Följ oss för uppdateringar
Samling i omklädningsrum
Inför träning ska samling ske i omklädningsrummet minst 10 minuter innan för att kunna dela ut tröjor i grupper. Vi tittar på att kunna använda två omklädningsrum där vi delar upp 2018, 2017. Den strukturen återkommer vi kring.
Inga föräldrar i båset
Påminnelse om att inte vistas i båset, ni får ansluta för att hjälpa ert barn vid behov. Så håll uppsikt från läktaren.
Tillägg - hjälp utanför isen
Ni föräldrar behöver vara med och hjälpa till att få ut och av sargen då istiderna ligger tätt efter varandra så vi kan få ut så mycket träningstid som möjligt.
Övrigt
Vi planerar för att kunna få med målvaktsträning där flera kommer att kunna prova på vid respektive träning.
Vi ser också över eventuella träningsmatcher under ordinarie träningstid med närliggande klubbar.
Möjlighet till skridskoslipning ses också över och vi återkommer när det är klart.
| Träning | 8 jan, 16:20 |
| Träning | 10 jan, 10:10 |
| Träning | 15 jan, 16:20 |
| Träning | 17 jan, 10:10 |
| Poolspel U9 | 18 jan, 10:15 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera