Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Fagerhult Habo IB Ungdom HJ17/U16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Fagerhult Habo IB Ungdom HJ17/U16.
HJ17/U16
Följ oss för uppdateringar
Hej på er!
Idag har jag lämnat Ravelli kataloger på träningen. Alla killar får en var. Längst fram sitter en informations lapp. Det är jätteviktigt att ALLA går in och registrerar sitt barn. Man gör det smidigt genom att scanna qr koden och välja p 08 som lag. När man har gjort det får man en kod som man kan skriva på katalogen. Kunden då scanna en kod längst fram på katalogen och göra sin beställning själv där. Ni kan annars själva lägga in om någon skriver i själva katalogen.
Men alllra smidigast för alla är att man uppmanar sina kunder att själva beställa i webb shopen. Då får kunden sina paket hem på ett par dagar och både ni och jag slipper administration med pengar och lämning av paket. Då sker betalning via klarna. Att göra det finns som val i web shopen. Men man gör som man vill såklart!
Sista dag att sälja är 3/12 och ni kan börja så fort ni vill!
P08 ska minst sälja 4 paket var. Man har möjlighet att köpa sig fri för 750 kr. Men det lönar väl sig knappt. Då får man ju inget för pengarna.. Jag har varit på information och känt och klämt på produkter na, riktigt fina saker.
Mycket info. Undrar ni något så hör av er!
Lycka till!
Hälsningar Catrin
| Träning | 6 jan, 19:30 |
| Träning | 8 jan, 19:30 |
| Svenljunga IBK Junior (borta) | 9 jan, 19:30 |
| Träning | 13 jan, 19:30 |
| Träning | 15 jan, 19:30 |
Tack för tydlig information angående Ravelli produkter försäljning
RapporteraRapportera