Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Fagerhult Habo IB Dam Allsvenskan
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Fagerhult Habo IB Dam Allsvenskan.
Dam Allsvenskan
Följ oss för uppdateringar
Då va planering klar för starten av försäsongen.Vi kommer att träna följande datum.
7,14,16,21,23,28,30 MAJ
och
4,11,13,18 Juni.
Dessa datum vill vi att alla planerar in i sin kalender.Vi kommer att lägga in detta i kalendern när alla dagar är fin planerade då vi kommer att försöka variera träningen så det blir så effektivt som möjligt (och roligt).Var vi kommer att vara får ni reda på efterhand så håll ögona öppna.
Tiden kommer vara 19-20.30 (kan bli andra tider vissa dagar)
Träningarna är öppna för alla i Dam-laget och F-97-98-99.
Den 7 maj börjar vi med att samlas i Domsand (på campingens parkering)alla försöker att ta sig dit på egenhand det kommer att finnas ngn bil vid sporthallen 18.40.Utrustning till denna träning är lätta kläder efter väder samt löparskor,vattenflaska och ni byter om hemma.
Har man förhinder så kontaktar man Christopher,Rasmus eller Anders.F97-98-99 kontaktar sina ledare om man inte kan.
Vi hälsar alla välkomna och ser fram emot att dra igång:)
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera