Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Funbo IF A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Funbo IF A-lag Herrar .
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Pelle har kollat av med kommunen och tydligen har vi två träningstider att välja mellan fram till jul, som ni säkert förstår så är det inga guldtider men vi vill veta vad ni anser. Tiderna är fredagar mellan 21 - 22.30 i Diöshallen och söndagsmorgon mellan 08.00- 09.30 i bolandsskolan.
Mitt förslag är att vi kör på fredagstiden och kollar av inför varje träning hur intresset ser ut, detta gör vi genom hemsidan där man helt enkelt skriver in om man tänker närvara på träningen. Blir vi fler än 10 stycken kör vi på träning annars blåser vi av.
Vi har planer på att anmäla ett lag till Allianscupen nu i december så det hade känts bra om vi kunnat börja träna nu i början av november, dom som är intresserade av att delta i denna turneringen ser till o pallra sig på träningarna.
Vi kommer självklart hålla oss uppdaterade via fritidsförvaltningen om det dyker upp nå mer attraktiva tider. Men skriv i gästboken eller mejla mig angående hur ni ser på träningarna fram till jul.
Mvh
JP
Inga kommande aktiviteter
| 28 jun | Trevlig sommar |
| 16 jun | V 33 fotbollsskola öppen fram till 12 idag! |
| 14 jun | Sänk farten - Fotbollsskola |
| 22 maj | Sista rycket fotbollsskola v 33 |
| 18 maj | Inställd - föräldrautbildning onsdag |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera