Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Fagersta Södra IK 2016
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Fagersta Södra IK 2016.
FSIK 2016
Följ oss för uppdateringar
På fredag kommer föreningen skicka ut faktura på medlems- och aktivitetsavgift. Fakturan skickas till alla som är registrerade i laget. Om det skulle vara så att barnet vill sluta så är det bra att hojta till om det nu, innan fakturorna skickas ut.
Avgiften är 750 kr i aktivitetsavgift och 50 kr i medlemsavgift, dvs. totalt 800 kr.
Föreningen erbjuder syskonrabatt. Det äldsta barnet betalar man full aktivtetsavgift för och resterande syskon är halva priset. Alla barn betalar medlemsavgift. För att nyttja syskonrabatt, kontakta: fotboll@fsik.nu
För att nyttja Fritidskortet, följ följande steg:
1 - För att kunna använda Fritidskortet behöver du fått en avi från föreningen (kommer på fredag i laget-appen)
2 - Logga sedan in i Fritidskortet och följ stegen för att ansöka om medel för ditt barn:
3 - Sök där fram vår förening (Fagersta Södra IK) och klicka dig in på den.
4 - VIKTIGT! Ange avins bankgiro 133-5546 som konto. Viktigt att du dubbelkollar att du valt rätt.
5 - Som OCR-nummer anger du det OCR-nummer som står på den avi du fått (klicka "Betala till bankgiro" på din avi för att se avins OCR-nummer).
6 - Välj hur mycket av ditt barns Fritidskort du vill använda.
7 - Fortsätt och signera sedan.
8 - Om ytterligare belopp ska betalas på avin behöver du först räkna ut vad som återstår och sedan göra en ytterligare betalning på det kvarvarande beloppet till samma bankgiro (133-5546) och ange avins OCR-nummer. Detta görs från din bank. Du kan också välja att vänta ett par dagar för att Fritidskortsbetalningen ska inkomma och avin då uppdateras med det kvarvarande beloppet, om du inte vill räkna själv.
9 - När hela avins belopp inkommit så kommer den markeras som betald hos oss i föreningen.
För frågor angående faktura, kontakta fotboll@fsik.nu . Det enda jag kan se är om en avgift är betald eller inte.
| Träning | 4 aug, 16:40 |
| Träning | 6 aug, 16:40 |
| Träning | 11 aug, 16:40 |
| Träning | 13 aug, 16:40 |
| Gideonsbergs IF P16 Blå (hemma) | 15 aug, 10:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera