Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kungsbacka IF P-2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kungsbacka IF P-2014.
P-2014
Följ oss för uppdateringar
Viktig information och läs igenom noggrant. Det kommer direkt efter nyheten komma ut en kallelse som "Övrig aktivitet" där ni svarar "Deltar" efter att ni läst igenom nyheten.
Vi skickar ut kallelser till alla träningar och matcher. Vår förväntan är att alla svarar på dessa oavsett om man kan eller ej. Likt tidigare kommunikation så är ett "Deltar ej" lika viktigt som ett "Deltar" och framförallt vid matcher så att vi kan kalla in reserver i god tid och slippa jaga spelare varje helg p g a obesvarade kallelser.
Vi har varje helg ett antal spelare som ej är uttagna till match och ofta med det ett antal frågeställningar till ledargruppen om varför. Vi kallar till matcherna baserat på träningsnärvaro i förhållande till antal matcher som ska och har spelats. Fler kommer att få möjligheten att spela matcher med god framförhållning när alla kallelser är besvarade i tid.
| IFK Fjärås (hemma) | 10 maj, 11:00 |
| Onsala BK Röd (borta) | 10 maj, 16:15 |
| Träning | 11 maj, 18:00 |
| Träning | 13 maj, 17:45 |
| Träning | 15 maj, 17:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera