Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FK Bosna 08 A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från FK Bosna 08 A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
En perfekt fotbollsdag, söndag -avspark kl 13 och fantastiskt väder. Förväntningarna var på topp och vi hade nästan full trupp
Vi mötte ett ungt lag, Bromstens skulle visa sig både ha hunger och inställning för att göra det jobbigt för oss. De börjar med en väldigt hög press vilket överraskar oss rejält.
Offensivt så har vi stundtals några fina sekvenser men skärpan saknas i det sista momentet.
Vi var betydligt tyngre i luftrummet oxh 1-0 ledningen kommer efter att Semir slagit in en frispark till Anes som är överlägsen i sin duell.
1-1 kommer efter en bjudning från oss och helt plötsligt blir Bromsten modiga i sitt spel igen.
Vi hamnar långt mellan lagdelarna och bara fåtal gånger så lyckas vi etablera spelet vi brukar prestera.
2-1 kommer dock efter att Dino gör sin gubbe för att Sedan fint hitta in till Mustafa, som dunkar in ledningen.
Halvtid - vi gör många byten men inte så mycket så förändras. Bromsten visar återigen ett större engagemang och hinner både kvittera och ta ledningen. Vi roterar runt lite och det finns många spelare som inte riktigt prickat formen än.
Mot slutet trycker vi på ordentligt. Ado får de bästa lägena men tyvärr är ribban och målvakten iväg denna gång.
Vi får ta med oss läxan om vad motivation och inställning betyder oeehört mycket i fotboll.
Vi är inte vana att förlora men vi brukar höja oss när det gäller och nu i helgen så spelar vi Sthlm Cup mot Bollstanäs Sk. Nya tag då!
| Träning A-lag och Vetaran | 7 jan, 20:00 |
| Träning A-lag och Vetaran | 14 jan, 20:00 |
| Träning A-lag och Vetaran | 21 jan, 20:00 |
| Träning A-lag och Vetaran | 28 jan, 20:00 |
| Träning A-lag och Vetaran | 4 feb, 20:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera