Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Förslövs IF F13 /2011/13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Förslövs IF F13 /2011/13.
F13 /2011/13
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu har vi fått in svar från alla inför nästa säsong och som det ser ut blir vi 13 tjejer i laget. Förra säsongen hade vi sex spelare födda 2012, men nästa säsong blir det fyra. Det innebär att vi går ner i ålder och kommer att behöva dispens för våra äldsta spelare. Vi kommer därför att fortsätta som F13 även nästa säsong.
Lite övrig information:
• Träning på tisdag (16/12) – vi kör som vanligt.
• Bjäre Cup – vi har anmält ett lag och spelar den 5 januari, med uppskattad starttid kring 18.00. Mer exakt schema kommer senare.
Vi vill också informera om att Conny tyvärr har slutat som ledare. Kvar i ledarstaben är Niklas och Tobias, och vi fortsätter arbeta för att tjejerna ska få en rolig och utvecklande säsong.
Hör av er om ni undrar något!
| Träning | 20 jan, 17:30 |
| Träning | 27 jan, 17:30 |
| Träning | 3 feb, 17:30 |
| Träningsmatch mot Skottorp | 7 feb, 09:00 |
| Träning | 10 feb, 17:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera