Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Broby IF F2013/2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Broby IF F2013/2014.
F2013/2014
Följ oss för uppdateringar
Angående medlemskapet så kan ni föräldrar som får dessa mail men har barn som kanske inte vill spela mer meddela oss tränare så vi kan plocka bort dom från sidan så det inte skickas ut någon medlemsavgift till er.
Vi har anmält 2 lag till cupen i Åhus också 😀
Preliminärt börjar vi träna på konstgräset i Glimåkra söndagen den 13 mars under förmiddagen, om vädret tillåter. Mer info kommer efterhand.
| Träning | 27 maj, 17:30 |
| VMA IK (borta) | 31 maj, 11:30 |
| Träning | 1 jun, 17:30 |
| Kiosk A-lagsmatch | 2 jun, 18:15 |
| Träning | 3 jun, 17:30 |
Hej! Som det ser ut nu så vill inte Olivia spela fotboll. Återkommer ifall de skulle ändras igen :)
RapporteraRapportera
Hej!
RapporteraVarför behöver vi åka till Glimåkra om det finns möjlighet att spela i Broby. Det är svårt att köra till Glimåkra speciellt för dem som jobbar under söndagar. Och det är svårt för barn att åka bussen. Därför vi önskar att träningen ska vara på Broby både för pojkar och flickor då kan barn gå till träningen varje gång. Hälsningar Asmaa
Rapportera
Ok tråkigt med Olivia men hon är välkommen tillbaka om hon blir sugen igen.
RapporteraTyvärr har vi ingen konstgräsplan i Broby så därför kan vi inte träna där.
Rapportera
Ok, tack för svaret och jag hoppas att Broby ska utveckla mer aktiviteter till barn här också eftersom en stor del av barn bör i Broby men jag tycker att det finns inte så många lekplatser eller sport aktiviteter till barn i Broby liksom Ishallen eller Bowling osv
RapporteraRapportera