Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pajala IF F12-14 Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pajala IF F12-14 Fotboll.
F12-14 Fotboll
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Här kommer arbetsuppgifter till nästa söndag. Läs igenom hela texten då detfinns flera olika uppgifter! Tveka inte att höra av er om ni har frågor eller funderingar!
UPPGIFT 1: BAKA!
ALLA bakar till försäljningen i fiket. Baka gärna olika saker, tex mjölkfritt osv. Tänk på att varje bit fika kostar 20kr, så tex en ruta ca 6x6cm eller en bulla av lite större storlek. Fikat medtages till Riavallen på söndag 19/5- Märk med innehållsförteckning.
UPPGIFT 2: ARBETSPASS:
STÄLLA I ORDNING:
08.00 Ställa i ordning planer, omklädningsrum, skyltar, hämta kioskvaror m.m
Selma K-B, Lima, Tova, Märta/ Elsa + gärna frivilliga om någon har möjlighet!
FIK
Pass 1 09.00-13.00 Lilly, Alva S
Pass 2 10.00-14.00 Cornelia +Tova
Pass 2 13.00- 17.00Lima+Roya
Fik och grill kommer att samarbeta då de som har grill i första hand kommer att ha fullt upp med att steka burgare, och ev montera, så man behöver samarbeta med fiket för att montera burgare, fixa sallad och lök vid behov samt ta betalt.
Viktigt att vi försöker hitta ett flöde så att vi inte får långa köer till fik/ grill, då säljer vi mindre. Om det finns behov får vi göra två betalstationer.
GRILL
10.00- till ca 15.00 – beroende på åtgång, ju mer vi säljer desto mer tjänar vi!
Selma K-B, Miranda/ Ottilia
11.00-13.00 -gärna +1 extra person, kan vara högt tryck!
UPPGIFT 3: STÄDA!
Städa undan från ca 16.15-tills vi är färdiga: ALLA STÄDAR!
Viktigt här är att alla hjälps åt att plocka undan efter dagen, då det är mycket som ska återställas och städas! Tillsammans går det snabbare och det är dessutom roligare!
Hör av er om det finns frågor! / Camilla, Sofie, Hans-Erik, Hector
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera