Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pajala IF F12-14 Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pajala IF F12-14 Fotboll.
F12-14 Fotboll
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu är det nära och det börjar bli lite pirrigt och nervöst!
1. Spelschemat är uppdaterat, vi har en tidsändring hittills på söndag. Det senaste hittar ni här, kolla gärna in även under helgen då denna kan uppdateras:Spelschema
Se även: Allmän info BD Open
Ni hittar också de tidigare informationsdokumentet jag skickat ut under dokument till höger på denna sida.
2. Bifogar ett förslag på en packlista under dokument för er som vill ha hjälp med vad som kan vara bra att ha med sig. Dela gärna med varandra om ni kommer på något som jag glömt! Glöm inte att märka grejer med namn och lämna inga värdesaker i väskor/ klassrum/ omklädningsrum. Vi ledare har en väska för detta som vi bär med oss.
3.Första match är fredag 12/8 kl 15:40 på Billerud. Vi samlas på platsen kl 15:00 för utdelning av matchtröjor, uppvärmning m.m. 5-mannalag spelar 2x15 minuter med 3 minuters halvtidspaus.
Arenan ligger då man kör från Kalix mot Haparanda och svänger in mot Risögrund.
4. Kolla gärna att allt stämmer:
Bor på skola: alla måltider bokade!
Selma KB + Camilla
Elsa
Märta + H-E
Cornelia - behöver skjuts till Kalix
Eget boende- bokat lunch och middag
Tova +Sofie
Alva S - enligt ö.k
Selma A
Roya - behöver skjuts hem från Kalix
Ottilia
Miranda
Lilly
Hör av er om det är några frågor eller oklarheter! / Camilla, Hans-Erik & Sofie
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera