Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Everöds IF Herrlaget
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Everöds IF Herrlaget.
Herrlaget
Följ oss för uppdateringar
Då har de första matcerna spelats i denna intressnta femma och spåkulan var tyvärr suddig i vår egen hemmamatch mot Ovesholm.
Jag är så klart besviken över resultatet i vår egen match mot Ovesholm men som part i målet så får man helt enkelt finna sig i att vi inte räckte till även om det inte saknades chanser. Målchanser javisst, men man får inte heller glömma att Micke gjorde en tokräddning som luktar årets rädding 2011.
Tollarp vann med 1-0 mot Åhus. Jag var säker på större siffror eftersom det ryktades om stora målvaktsbekymmer i Åhus, men jag kan ju haft fel. Hur som helst så ploackde Tollarp sina tre pinnar.
Liga 06 höll för mitt eget favoritskap och tog tre sköna premiörpinnar mot äpplelaget Kivik. Jag varnar för Liga 06.
Seriefavoriten Sjöbo gjorde processen kort med nykomlingen Vittskövle som enligt rapporter gjorde en ganska bra match. Sjöbo var helt enkelt för bra på alla positioner.
| Sösdala IF (borta) | 28 maj, 19:00 |
| Vinnö IF (borta) | 1 jun, 19:00 |
| Träning | 2 jun, 18:30 |
| Wä IF (hemma) | 4 jun, 19:00 |
| Träning | 8 jun, 18:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera