Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Estuna IF Friidrottslek 2017/2018
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Estuna IF Friidrottslek 2017/2018.
Friidrottslek 2017/2018
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Vi har sista friidrottsträningen imorgon kl 10-11,15 för de barn som är födda -2014/ 2015/ 2016 på IP sportcentrum.
Sen är det Sparbankspelen på söndag på IP Sportcentrum.
Kul att så många av de yngre vill delta!
Nu finns mer info/PM/Schema mm om Sparbankespelen ute på Rånäs 4H hemsida.
Ni föräldrar hjälper era barn att komma till rätt samlingsplast/gren i rätt tid ca 10-15 min innan, ett tips är att skriva ner era barns starttider innan, så ni har koll!
Klicka här så kommer ni dit till PM/tider mm:
Info om Sparbankespelen 28/5
Viktigt om man inte kan delta att man ringer/sms:ar Rånäs 4H och Tävlingsledaren:
Anna Blomsten tel 070-381 99 61 i god tid! ( Så de kan ta bort er ifrån startlistan)
Vid mindre frågor om tävlingen eller som rör Estuna IF så hör av er till mig: Anna Åkerlund tel 0705-324782.
De yngre deltagarna som är 9 år och yngre som deltar på mångkampen på förmiddagen (där alla tre grenar ingår) då behövs ingen avprickande innan på Easyrecord men man behöver vara med på uppropet redo och klar ca 10-15 min innan på grenstart.
De deltagare som är 10 år och äldre som deltar på eftermiddagen behöver prickas av på minst en timme innan grenstart på Easyrecord
Ett tips till alla våra deltagare är att vara på plats på Sportcentrum ca 50 min innan sin första grenstart då de kan vara kö till nummerlappar mm. Tiden går alltid fort!
Vi håller till på en av de stora läktarna och vi tar med vår blåvita beachflagga där finns det möjlighet att få lite blå/vit ansiktsfärg ifall man vill ha!
Glöm inte att ta på er de svarta eller blå EIF T-shirtarna!
Det kommer bli en rolig och spännande dag på IP Sportcentrum!
Heja alla våra EIF deltagare! 💙
(Bilden är ifrån förra året)
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera