Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essviks AIF A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Essviks AIF A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Idag skickar vi fram en fantastiskt fin kille i strålkastarljuset. En genomsnäll och rolig kille som alltid har glimten i ögat.
@boyson_jr du har varit i Essvik under några säsonger nu och gått från en offensiv pjäs till en mittback av klass. Det klivet brukar man brukar göra när man blir äldre men du är ju fortfarande ung. Varför har du fallit ner i banan?
- Ja precis, jag har valt och spela kvar i Essvik nu några säsonger av det enkla svaret, jag trivs så förbannat! Sen varför jag har gått ner och spelat mittback är nog för jag tappade orken för att spela på mitten😀trots min ålder och min fantastiska fysik😏
Du är en kille med stort fotbollskunnande och bra blick. Vem tror du kommer bli årets utropstecken i laget?
- Brukar spela med @pedroniklas på kvällarna och han låter riktigt taggad, så jag hoppas på han!
Vad har du för förväntningar på din egen säsong?
- Jag hoppas jag kommer kunna vara med mer denna säsong än den förra, men styrs lite av jobbet tyvärr.
I en försäsongsmatch ifjol vrålade du ett könsord högt och belönades med ett rött kort. Jag upplevde det som en domarskandal, håller du med?
Absolut jag ser Inge fel med att skrika ett könsord när man möter rivalerna svartvik!! Man måste få visa känslor!
I Essvik har det genom åren funnits många törstiga människor, kan du ge mig ett tips på en rejäl drink?
- Hembränt och en apelsin på sidan👍🍸
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera