Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Essinge IK F-12/13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Essinge IK F-12/13.
F-12/13
Följ oss för uppdateringar
Hej! Nu kan ni som vill börja swisha 500kr till mig (Kenna) 0707-889465 för Anmälan till Aros Cupen. Detta är för att SÄKRA en plats till AROS så vi kan planera hur många som skal åka med. Om man INTE har betalat anmälningsavgiften till AROS så åker man inte med! Senast betalning är 10/3. Jag skal boka & betala cupen nu samt lite annat. Vi kör swish då kostnaden för Digitala lagkassan blir så hög när det blir så mycket pengar. Jag skapar ett konto med Petra ( nya kassören) så hon har insyn & dubbelkoll.
Rest belopp sen kommer via Digitala lagkassan efter vår cup när vi VET hur mcyket som alla skal betala - men målet är nånstans mellan 1000-1500 per barn / deltagare.
Ni som vill söka stöd / Bidrag från klubben till att åka på AROS - Kontakta mig för KONFIDENTIELL ansökan - EIK Fonden är till för sånt till dom som kanske inte har det så bra ställt så bara hör av er!!!
Det här blir ett minne för livet för oss alla - KUL !!!
Välkomna!
Hälsningar Kenna & Stefan & Co EIK F12 /13
| Träning | 14 jan, 17:00 |
| Träning | 16 jan, 18:00 |
| Träning | 23 jan, 18:00 |
| Träning | 30 jan, 18:00 |
| Föräldramöte | 1 feb, 15:00 |
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera