Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Endre IF F-16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Endre IF F-16.
F-16
Följ oss för uppdateringar
Hej! Tack för den roliga avslutningen i lördags. Vad modiga tjejerna var som vågade spela med äldre spelare och köra hejaramsan i mikrofonen! Det märktes också att vi kört stafetten på våra träningar - våra spelare var väldigt snabba och orkade bra när det var olika stafett/springlekar.
Vi ledare vill tacka för den här säsongen som började med innebandyskola och fortsatte som söndagsträningar.
Nu blir det sommarlov från innebandy. Vi hör av oss när vi drar igång igen, förmodligen blir det i september. Vi vet ännu inte vilken träningstid vi får men vi _tror_ att det blir söndagar 10-11 - alltså samma dag men en timme senare. Men vi återkommer om det!
Bra att tänka på är att när vi drar igång i höst så har vi inte längre låneklubbor eller låneglasögon utan alla tar med egna klubbor och glasögon.
Tack och njut våren och sommaren!!
Hälsar ledarna
PS. Jag ska försöka lägga ut fler lagbilder i ett album här på laget.se. Få se om jag lyckas med det
Vi hörs!!
Stort tack själva, bra jobbat!
RapporteraRapportera
Tack till ledarna, för att ni tagit er tid att planera bra verksamhet och att ni skapade en trygg miljö runt träningarna.
RapporteraRapportera
Tack för det fina jobbet ni gjort med laget!
RapporteraRapportera