Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Emmaboda IS P-00
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Emmaboda IS P-00.
P-00
Följ oss för uppdateringar
Nu är även träningstiderna på Söndagar inlagda i kalendern. Det är viktigt att ni kollar noga för Söndagstiderna varierar en hel del vecka för vecka.
Nu är det viktigt att vi meddelar ev frånvaro eller förhinder, det gör man antingen på någon träning innan, om man vet att man inte kan tex nästa gång, annars vid kortare varsel funkar det med telefonsamtal, sms till Simon. Tills Simon är tillbaka, så hör man av sig till någon av kontaktpersonerna ELLER så skriver man ett mess till numret som skickar sms meddelande från laget.se, men detta sms kan läsas av alla medlemmar på lagsidan, så att ni är medvetna om det. Glöm inte att skriva vem smset kommer ifrån.
Detta är egentligen självklara saker, som betyder att man visar sina lagkamrater och ledare respekt.
Vi kan redan nu säga att Onsdag v 7 är ett föräldramöte planerat, vad som kommer att tas upp där kommer att läggas ut på denna sidan några dagar innan mötet äger rum. Det är bra om så många som möjligt kan komma.
Nu på Söndag börjar träningen kl 18, välkomna.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera