Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Edet FK F15/16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Edet FK F15/16.
F15/16
Följ oss för uppdateringar
Hej alla
Nu i helgen gjorde vi våra sista serie matcher för båda våra lag för det här året och vilket år det har varit. Från att inte ha spelat några matcher till in i hetluften att spela 7mot7. Men vilken säsong tjejerna har gjort och vilken utveckling. Det är detta man brinner för i fotboll, hur man ser att tjejerna utvecklas från träning till träning, match till match.
Och vi avslutar på bästa möjliga sätt med två vinster och en fotboll som har vart helt magisk denna helg. Båda lagen spelade verkligen kanon bra i helgen och det var två roliga matcher att se och vara med på.
Ni föräldrar ska vara otroligt stolta över era tjejer och deras utveckling för det är verkligen vi tränare, som dom har krigat på den här säsongen fast vi inte har vunnit så många matcher så har dom varit så otroligt glada, kämpat och velat lära sig mer.
Det är verkligen en fröjd att träna detta tjej gäng och vi ser redan fram emot nästa säsong.
Och tack till alla er föräldrar som har ställt upp på matcher och har kört på alla borta matcher ni är guld värda.
MVH Ledarna
Endast sidans medlemmar kan kommentera
Tjejerna är verkligen helt fantastiska och vi föräldrar stod vid kanten idag och pratade om vilken utveckling de har gjort under året. Det märks verkligen att de har blivit mer självsäkra på planen extra roligt att få avsluta med dubbla vinster
RapporteraRapportera
Ja tjejerna har gjort en fantastisk säsong,men Det är ni tränare som ska ha en stor eloge 🙏..ni är grymma
RapporteraRapportera
Tack för allt jobb ni gör!
RapporteraNi har, tack vare ert engagemang fått alla tjejer att vilja spela fotboll och de har utvecklats något enormt. Ni allihopa är grymma 🙌
Rapportera
Ja tack för allt jobb ni tränare gjort/gör för våra tjejer! Helt otroligt! Tack ska ni ha!
RapporteraRapportera
Tack för ert tålamod, tid, engagemang och att ni tror så på tjejerna utan er hade det aldrig gått så bra för dem!
RapporteraRapportera
Så roligt att se tjejernas utveckling!!! 😍⚽👏
RapporteraRapportera
Har varit så roligt att följa tjejerna ⚽ Alla har verkligen utvecklats och vågar ta för sig, tack vare er 🌸
RapporteraRapportera
Säsongens match idag💪alla kämpade och krigade, vann dueller. Kör vi bättre nästa säson💪
RapporteraRapportera
Härligt avslut på säsongen:) 2 fina vinster för laget. Stort tack till er tränare som ger er tid för våra små :) alltid kul att följa laget. Dom har en bra sammanhållning och alltid glada efter matchen oavsett resultat:)
RapporteraRapportera