Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Enköpings HF P16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Enköpings HF P16.
P16
Följ oss för uppdateringar
Hej
Med väldigt kort varsel nu, då jag själv fick detta meddelande sent igår så ställer jag frågan vidare direkt till er enligt nedan meddelande från utbildningsansvarig inom EHF:
"Nu är det hög tid för föräldrarna i era lag att anmäla sig till höstens klockutbildning på Idrottshuset på måndag den 13/9 kl 18,00-19,30.
Förutom genomgång av klockan lär Annelie ut de vanligaste domartecken och går igenom några linjer på planen som kan vara bra att ha koll på.
Jag tänker mig att det är lagom om ungefär 6 föräldrar per lag går utbildningen som är gratis. Ni tar upp namnen på föräldrarna och mailar mig senast lördag".
Hälsningar
Maria Kiesbye
EHFs utbildningsgrupp
____________________________________
Jag tänker att vi har som mål att bidra med 2-3 föräldrar här nu iallafall, för vi kommer att behöva sitta i sekretarietet någon gång under säsongen.
Ber om ursäkt för kort varsel, men utanför min makt.
Meddela mig om du kan komma på måndag.
Ha det gott
//Jeanette
| Träning | 4 jun, 18:15 |
| Träning | 9 jun, 17:15 |
| Träning | 11 jun, 18:15 |
| Träning | 16 jun, 17:15 |
| Föreningsläger | 14 aug, 14:00 |
| 22 maj | Vi välkomnar Anders och Adam |
| 17 maj | Mathias förlänger med damlaget |
| 4 apr | Kvalmatch för damerna till Svenska Cupen 8 april |
| 4 apr | Glad Påsk |
Hejsan
RapporteraJag kan på måndag;)
Rapportera
Toppen Ingvill. Vi har en till nu som anmälde sig, Rasmus. Strålande,
RapporteraEtt litet men grymt stark trupp som
Representerar lag P10/11 på måndag. Tusen tack. Jag skickar info till er imorn bitti. Trevlig helg 😊
Rapportera
Hej Jeanette,
RapporteraJimmy (Noahs pappa) kan också komma på måndag och lära upp sig
Rapportera
Jättebra Katarina /Jimmy 😊 stort tack .
RapporteraRapportera