Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Enköpings HF P-2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Enköpings HF P-2015.
P-2015
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Spelplatsen för träningsmatcherna den 1/3 med VästeråsIrsta är ändrad från Lillkyrka till Idrottshusets A-hall.
Pga att det inte blivit någon Hand the Ball utbildning som tidigare var planerad i A-hallen, har vi nu fått tillgång till den stället för lillkyrka.
Det innebär tyvärr att vi inte har möjlighet att tjäna pengar till lagkassan på kiosken, som också var tänkt.
Aktiviteten är uppdaterad på laget.se.
Kom gärna med förslag på andra aktiviteter som kan ge pengar till lagkassan...
FYI panten hämtades i torsdags och genererade 4000:- till lagkassan.
Pappersförsäljningen är igång och hittills är det 16 av 22 som registrerat sig som säljare i laget, vi skulle behöva att fler registrerar sig att sälja, så vi kan betala av föreningens del och fylla på vår egen lagkassa.
Ett förslag på annan försälning är kakor via kakservice, då kan vi förvarna pappersköparna att vi även säljer kakor eller liknande.
Är detta något vi orkar med under vårterminen eller ska vi vänta till i höst?
Mvh/ Ledarna
| Eskilstuna Guif IF (borta) | 22 mar, 10:00 |
| Träning | 23 mar, 17:00 |
| Träning | 26 mar, 17:30 |
| Irstablixten | 27 mar, 16:45 |
| Irstablixten | 28 mar, 08:00 |
Kör på kakförsäljning!! Vi behöver få in pengar till laget 😃 Det är alltid tufft med alla försäljningar, men det ge ändå så himla mycket till lag ❤️
RapporteraRapportera
Med tre barn som håller på med flera sorters idrotter så är det ganska mättat med att lyckas sälja något just nu.
RapporteraKakor brukar vara lättsålt men önskvärt är att vänta ett tag.
Rapportera
Kakförsäljning låter toppen!
RapporteraFörstår det Lotta skriver är det säkert är många som redan säljer mycket, men tänker att vi kanske är många som inte är i samma sits som kan sälja.
Rapportera
Påminner om att sista försäljningsdag är nu på söndag den 1/3. Nu kör vi sista dagarna och säljer papper så att det dammar:-)
RapporteraRapportera
Leverans av papper är tyvärr försenad och beräknad leverans är i början av vecka 12.
RapporteraJag meddelar tid att hämta pappret så fort jag får mer info från föreningen.
Rapportera