Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Domsjö IF F-19
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Domsjö IF F-19.
F-19
Följ oss för uppdateringar
Varmt välkomna på föräldramöte nu på måndag den 5 maj kl. 18.30 på Domsjö IP.
På mötet kommer vi kort att gå igenom hur vår ideella förening fungerar, vad som förväntas av er föräldrar och vad vi kan erbjuda. Viktigast av allt – för att laget ska kunna starta behöver vi föräldrar som vill bli tränare eller hjälpa till på andra sätt.
Att vara tränare eller ledare är både viktigt och roligt. Du får följa ditt barns utveckling på nära håll, skapa minnen tillsammans och vara en del av gemenskapen i laget!
Några av er har redan meddelat att ni är intresserade av att hjälpa till, och andra har sagt att ni vill veta mer om vad det innebär. Förhoppningsvis får ni svar på era frågor under mötet.
Nikki ville inte spela fotboll i år tyvärr ...så vi gör ett nytt försök nästa år! Mvh Sofie
RapporteraRapportera
Vi kan tyvärr inte delta på mötet ikväll. Dock är vår dotter Juni Gullesjö taggad på att få börja spela.
RapporteraRapportera
Vet inte varför min kommentar försvunnit, men vår dotter Bianca Sjöblom vill börja spela, men vi kunde ej vara med på
RapporteraUppstartsmötet.
Rapportera
Ni är inplanerade i laget. Ni alla bör ha fått information på Supertext om kommande träningsstart😊
RapporteraRapportera