Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Djurgårdshof IK F-04/05/06
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Djurgårdshof IK F-04/05/06.
F-04/05/06
Följ oss för uppdateringar
Vad kan man göra en regnig lördagmorgon i december? jo man kan åka till gärdeshallen och träna lite extra med en liten motiverad träningstrupp.
Undertecknad som numera jobbar i Växjö i veckorna extratränar de som vill på lördagar.
Vi nöter på grunder som genombrott och kontringar. Jag tjatar om stegisättning och komma i fart. En lten kärntrupp på 8-10 brukar komma och Tilde, Charlotte, Tuva, Isabella, Ebba, Amelie är flitiga ansikten.Idag var Emma med och fler gästspelar ibland.Alla som kommer visar fin utveckling i personliga färdigheter handboll. När serien startar igen kommer kommer de som tränar här överraska motståndare och publik med nya trix.
Jag brukar kalla 23 spelare till denna extraträning så fler kan komma.
Vi kör även nästa lördag 19 dec så ta chansen.
| mixcupen | 23 maj, 09:00 |
Tack Patrik för läsning och god insats när du är hemma i storstan! Och bra jobbat tjejerna som tränar ??? Härligt att ni är med och förstärker Hofvet
RapporteraRapportera
Jag säger också stort tack till dej Patrik som får fart på min dotter på lördagen! Så himla uppskattat ska du veta!
RapporteraRapportera
Verkligen uppskattat :)
RapporteraRapportera
Era uppskattande ord betyder mycket, tack!
RapporteraRapportera