Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Dalhem IF F2009-11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Dalhem IF F2009-11.
F2009-11
Följ oss för uppdateringar
Hej!
VIlket gäng vi var igår, alla spelare närvarande!! Var på föreläsning, käkade Joda-lunch, spelade bowling (vem vann egentligen? oklart, men många skratt blev det!) och unnade oss maximalt på Pinchos. Efter god mat och dryck var det många mätta och nöjda miner. Så himla härlig avrundning på säsongen tillsammans. Tack för all tid som vi fått äran att spendera med dem, ytterligare ett år!
Vi har kört DG cup, tränat i regn och snö, sol och blåst, spelat i serie 9v9. Några har tränat extra med FC Gute och spelat 11v11, både på Gotland och på fastlandet. Några fick t o m möjlighet att spela med Dam i div.4 Gotland. En spännnande omväxlande säsong på många sätt!
I er mail, från laget.se, har ni ett utskick med ett meddelande "Framtid" som vi önskar att ni tar del av.
Vi önskar även att ni vid tillfälle lämnar åter matchtröjorna. Om man inte kommer att träna framöver så kan man lämna dessa till Ellen Eklund eller Alice/Tuva. (träning kommande vecka måndag + onsdag på Säve, samling 18:00)
Samtliga idrottsrabatthäften är nu utdelade, och ni swishar mig när ni sålt era häften. Erika 0707331245.
Allt gott! På återhörande!
Inga kommande aktiviteter
TACK för den här säsongen! Vi ses i fotbollsvimlet! ⚽
RapporteraRapportera
Stort tack för den här säsongen ❤️
RapporteraRapportera