Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Dalhem IF Damjunior
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Dalhem IF Damjunior.
Damjunior
Följ oss för uppdateringarMatchen mot Lärbro imorgon lör 23/8 blir tyvärr inställd. Vi har inte tillräckligt med spelare så vi behöver ställa in. Vi önskar att alla vårdnadshavare hjälper oss att prata hemma hur man tänker kring fotbollen och framtiden. För vi har nu under hösten fått flytta ett par matcher och om vi inte har spelare så får vi börja fundera hur vi gör i höst. Det är väldigt tidskrävande för oss ledare när vi behöver jaga spelare för match. Vet vi att vi inte har spelare så får vi agera därefter. Sen förstår vi att det är mycket med start av skolan, skador och sjukdomar. Men tillsammans hoppas vi vända på detta så vi avslutar hösten på topp med vårt fantastiska lag. Ha en fin helg på er.
Inga kommande aktiviteter
|
|
Dalhem Loppis |
| 27 maj | Gud- eller Silversponsor |
| 24 maj | Föreningsdag |
| 12 maj | Dalhem Fotbollscamp |
| 7 maj | Knattefotboll för födda 2021-2023 |
Jag kan skriva här till er nu så ni vet inför hösten:
RapporteraIndra väljer att sluta i Dalhem då det inte blivit någon matchtid av olika anledningar för henne.
Jag hoppas och önskar att hon kan hitta tillbaka till fotbollen, kanske i en annan åldersgrupp för henne. Så vi får väl helt enkelt säga tack för oss för denna tid😕
Rapportera
Tack till er! Match- och träningsmiljöer finns om ni väljer Dalhem igen. Matchtröjan kanske hon, via någon, kan återlämna.
RapporteraRapportera
👌😊
RapporteraRapportera
Amanda spelar volleyboll med start 2/9 på tisdagar 17-18:15 och lördagar 14-15:30. Vi håller tummarna för att träningarna inte ligger tisdagar så det inte krockar.
RapporteraRapportera
Vår grundplan är måndag + onsdag så länge kvällsljuset är med oss!
RapporteraRapportera