Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Dala-Floda IF Flickor 16/17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Dala-Floda IF Flickor 16/17.
Flickor 16/17
Följ oss för uppdateringar
Vi är ett rätt stort gäng med bara tjejer från Björbo, Floda och Mockfjärd där många börjat med fotboll i år, 2025. Vi tränar måndagar och onsdagar klockan 18:00 - 19:15.
Vi är inte med i någon serie men de som vill kan få spela lite matcher ändå. Dels finns dels ett lag i Tigerligan födda 16/17 med grabbar dels finns ett lag födda runt 2015 med bara tjejer. De spelar seriespel i division 7.
14 september åker vi på cup till Vansbro, över dagen. För de som vill.
Hoppas även du vill hänga på oss! Vi startar nu en ny termin och hoppas få se rekordmånga på måndag 11 aug
Vi säljer inga lotter och det finns inga spelaravgifter i Dala-Floda IF. Det går bra att dyka upp i gympaskor till en början och de allra flesta av tjejerna är rena nybörjare. Hoppas vi ses, kanske redan på måndag? Annars går det bra att bara dyka upp en måndag eller onsdag på Flodavallen.
Föräldrar: vi kommunicerar det mesta i vår Facebookgrupp, sök upp den och ansök om att få gå med! Den heter: DFIF flickor 16/17
DFIF flickor 16/17
Ledare: Jennie Nises och Marzena Wisniewska
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera